Інклюзія— процес реального включення дітей з особливими освітніми потребами в активне суспільне життя. При цьому всі зацікавлені сторони мають долучатися до участі для отримання бажаного результату. Інклюзія однаковою мірою необхідна всім членам суспільства. Інклюзія— це належність до співтовариства (групи друзів, школи, місця проживання).

Інклюзію в освіті можна розглядати як один із багатьох аспектів інклюзії в суспільстві загалом. Бути інклюзивним— означає шукати шляхи для всіх дітей бути разом під час навчання (включно здітьми зінвалідністю). Інклюзія означає розкриття кожного учня задопомогою освітньої програми, яка достатньо складна, але відповідає його здібностям. Інклюзія враховує потреби, атакож спеціальні умови запідтримку, необхідні учню йпедагогам для досягнення успіху.

Проте процес упровадження інклюзії потребує значних зусиль усіх учасників освітнього процесу: від Міністерства освіти інауки України, молоді таспорту довчителя, класного керівника, обслуговуючого персоналу.

Інклюзивна школа— заклад освіти, який забезпечує інклюзивну освіту як систему освітніх послуг, зокрема: адаптує навчальні програми та плани, фізичне середовище, методи та форми навчання, використовує існуючі в громаді ресурси, залучає батьків, співпрацює з фахівцями для надання спеціальних послуг відповідно дорізних освітніх потреб дітей, створює позитивний клімат у шкільному середовищі. Незважаючи на те, що інклюзивні школи забезпечують сприятливі умови для досягнення рівних можливостей і повної участі, для їх ефективної діяльності необхідні спільні зусилля не лише збоку вчителів та персоналу школи, а й ровесників, батьків, членів родин.

Нормативно-правова база:Лист МОН України від 31.08.2020 №1/9-495 «Щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році».

Корисна інформація :

Лохвицький ІРЦ розміщується на базі приміщення некомерційного підприємства Лохвицька районна лікарня Лохвицької районної ради за адресою: м.Лохвиця, вул.Незалежності, 4.

Фахівці ІРЦ здійснюють інформаційно-просвітницьку діяльність серед батьківської та педагогічної громадськості у формі конференцій, семінарів, майстер-класів, лекцій, виступів, тренінгів, нарад, засідань круглих столів тощо, щодо особливостей розвитку, навчання та виховання дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного середовища.

Контактний телефон (05356)3-22-30

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.