Алгоритм дій працівника закладу при виникненні надзвичайних ситуацій

При виникненні пожежі
1.Доповісти про виникнення пожежі черговому адміністратору, та директору навчального закладу
2.Отримати у сторожа ключі (взяти з шафи ключі від запасних виходів), та відкрити два виходи адміністративного корпусу.
3.Подати сигнал (три довгі дзвінки) на проведення евакуації учнів та працівників з навчального закладу. При можливості оповістити голосом через радіомережу, або особисто голосом, проходячи при цьому по поверхах будівлі. Три довгі дзвінки, (механічний дзвінок) та команди голосом.Приклад:Увага Всім!!! Сталася пожежа на 2-му поверсі будівлі, проводиться евакуація, всім негайно покинути приміщення
4.Під час евакуації знаходитись на проході поруч з аудиторією №1 і направляти потоки учнів до запасних виходів, не допустити при цьому перехрещування потоків між собою. Учні з лівої сходової клітки на лівий вихід з правої сходової клітки на правий вихід. 5.Надавати допомогу (при можливості виходячи з ситуації) в евакуації матеріальних цінностей та архіву документів навчального закладу.
6.Надати допомогу пожежному розрахунку в організації гасіння пожежі (при можливості вказувати) шляхи підходу до епіцентру пожежі та інше.

Дії при виникненні буревію, урагану, смерчу чи інших стихійних лих
1.З отриманням інформації (від чергового управління або відділу з питань НС місцевого органу виконавчої влади, місцевого самоврядування, управління(відділу) освіти про загрозу буревію, урагану, смерчу, негайно довести інформацію до чергового адміністратора та директора.
2.Оповістити учнів та викладачів про насування стихії. Інформувати їх про закриття вікон в кабінетах та дверей, щоб уникнути їх побиття. Приклад:Увага Всім!!! Насувається (смерч, ураган, шквальний вітер) терміново закрити вікна та двері, відійти від вікон, не панікувати 3.Перевірити та при необхідності закрити вікна на поверхах корпусів, щоб уникнути їх побиття
4.Не допускати виходу учнів з навчального закладу перед та під час проходження стихії. 5.Після стихії перевірити цілісність вікон в коридорах, дверей та даху покрівлі на предмет пошкодження і доповісти директору.

Дії при захопленні заручників в навчальному закладі:
1.Негайно проінформувати про факт захоплення заручників у навчальному закладі: - чергового адміністратора; - директора навчального закладу (особисто, або по телефону, чи передати через кого- небудь) - чергового міського відділу МВС України за (тел: 102); - диспетчера міського відділу ДСНС (тел: 101); При неможливості повідомити всіх -повідомте хоч одного з них. Негайно будь яким способом
2.По можливості вияснити (зрозуміти) чого хочуть терористи, визначити для себе, хто з них найнебезпечніший (нервовий, рішучий, агресивний).
3.Виконувати всі вказівки ватажка, нічого не починати робити, без дозволу терориста. 4.Не апелюйте до совісті терористів, це майже завжди марно. Не наполягайте на своєму. Говорити треба спокійно і дивитися прямо у вічі злочинцю
5.Не підвищуйте голос і не жестикулюйте, навіть якщо ви хочете про щось попередити 6.Не квапте нікого і самі не робіть необдуманих дій.
7.Якщо поблизу стався вибух, не поспішайте покинути приміщення. Вас можуть прийняти за злочинця і ви мимоволі станете мішенню для групи захоплення.
8.Продовжувати виконувати свої обов’язки в залежності від обставин, що склалися. 9.Зустріти самому(по можливості)групу захоплення і чітко повідомити де знаходяться терористи їхні вимоги, озброєння, кількість заручників, підходи до місця їхнього перебування та інше.
10.Надалі діяти відповідно до розпоряджень керівника антитерористичної операції.

Дії при вибуху на території об'єкта:
1.У випадку вибуху необхідно негайно доповісти - черговому адміністратору; - директору навчального закладу (особисто, або по телефону, чи передати через кого- небудь) Негайно будь-яким способом
2.Організувати евакуацію персоналу з осередку вибуху, зруйнованих або ушкоджених вибухом приміщень;
3.До прибуття служби швидкої допомоги організувати надання постраждалим первинної медичної допомоги;
4.Організувати охорону місця вибуху і забезпечити його ізоляцію до прибуття компетентних органів;
5.При виникненні пожежі вжити заходів щодо гасіння власними силами і наявними протипожежними засобами.

Дії при виявленні підозрілого предмета на об'єкті:
1.Точно визначте місце перебування підозрілого предмета
2.Дати вказівку не наближатися, не торкати, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском, не користуватися радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями;
3.Негайно доповісти - черговому адміністратору; - директору навчального закладу (особисто, або по телефону, чи передати через когось)
4.Під час опитуванням заявника й очевидців установіть час виявлення предмета;
5.При необхідності організуйте евакуацію персоналу, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета

ДІЇ У НАТОВПІ!
Досвід ліквідації наслідків стихійних лих, аварій і катастроф засвідчує, що паніка – це результат необізнаності, низької підготовки людей до дій у надзвичайних ситуаціях, відсутність психологічного загартування.
Щоб попередити паніку, необхідно з самого початку надавати правдиву інформацію про надзвичайну ситуацію, про рятувальні роботи та ліквідацію наслідків лиха.
Активно залучати людей до ліквідації аварії чи стихійного лиха, щоб усі відчували себе причетними до важливих подій.
Якщо паніка виникла, необхідно приймати термінові і невідкладні дії для її подолання, тут важлива кожна хвилина.
Невідкладні дії для подолання паніки:
слід відволікти, хай на короткий термін, увагу людей від джерела страху або збудника паніки;
дати постраждалим можливість хоч на мить забути про страх; у цю хвилину необхідно переключити увагу з дій панікера на людину мислячу, холоднокровну, носія спокою та розважливості;
у такій ситуації необхідні владні й голосні команди, чіткі, обгрунтовані розпорядження;
як тільки паніка спаде – у людей виникає підвищена активність. Її слід зразу використати, залучивши всіх до рятувальних або ліквідаційних робіт.
При охопленні панікою значної кількості постраждалих необхідно об’єднати людей у менші групи. Дуже важливим є особистий приклад поведінки лідера, керівника групи: грамотні розпорядження, достовірне викладення фактів, підтримання порядку, особисті приклади мужності та гуманності.
Кiлькiсть переглядiв: 237

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.