Повернутися до звичайного режиму

Кіберполіція інформує...

/Files/images/kberpoltsya/листівка-календар А4_page-0001.jpg

/Files/images/kberpoltsya/листівка-календар А4_page-0003.jpg

/Files/images/kberpoltsya/листівка-буклет_page-0001.jpg

/Files/images/kberpoltsya/листівка-буклет_page-0002.jpg

10 порад для ефективного навчання Вашої дитини вдома.

У зв’язку із введеням воєнного стану в Україні – закрито школи, садочки та університети. Чимало дітей в цей період переходять на дистанційне онлайн-навчання. Освіта у школі, під наглядом педагогів, і навчання вдома, за допомогою онлайн-платформ та курсів, відрізняються за своєю специфікою. В першу чергу, вся відповідальність та організація процесу лягає на плечі батьків.

10 порад, як зробити навчання онлайн ефективним і цікавим як для дітей, так і для батьків.

1.Допоможіть підключитися до онлайн-програми . Для роботи онлайн- у дитини має бути можливість працювати з персональним комп’ютером чи ноутбуком, а також стабільне з’єднання з Інтернетом. Крім того, учень повинен мати місце в робочій області для всього, що може знадобитися протягом типового шкільного дня (ручки, олівці, зошити, блокноти, калькулятор тощо).

Кімната, в якій дитина буде займатися навчальною діяльністю, має добре вентилюватися, щоб школяр міг дихати чистим повітрям, а не пилом, який накопичується за цілий день в погано вентильованому приміщенні.

2.Дотримуватися графіка занять.Обсяг робіт має бути достатнім для засвоєння матеріалу, але не занадто великим, щоб учень з легкістю сприймав інформацію.Звісно,ранок – це найоптимальніший час для навчання,
3. Режим дня. Важливо розуміти, що навчання онлайн – це не канікули. Тому робочий день учня має максимально походити на звичайний день в школі за насиченістю. Тільки тоді повернення до школи не буде стресовим і пройде комфортно.
4. Організація робочого простору. На ефективність навчання дуже впливає робоче місце. Тож, щоб дитина могла зосередитися на виконанні завдань,потрібно забезпечити її комфортним та зручним робочим місцем. Адже навчання на дивані або лежачи в ліжку, буде сприяти відволіканню і шкодити здоров’ю дитини. Тому виберіть окремий куточок у будинку та обладнайте його.
5. Концентрація дитини. Середовище, що не відволікає увагу, дозволить школярам навчатися ефективно та допоможе почуватися більш спокійно. Тож під час виконання завдань дитиною намагайтеся забезпечити відсутність сторонніх шумів—вимкніть сповіщення мобільного телефону, комп’ютера, телевізор тарадіо, голосно не розмовляйте.
6. Перерви. Дуже важливо, щоб під час відпочинку дитина уникала перебування перед монітором (не гортала стрічку новин у соціальних мережах, не переглядала відео та не грала в комп’ютерні ігри), щоб її оченята могли повноцінно відпочити.
7. Чергування онлайн-навчання з іншими видами освітньої діяльності. І не забувайте влаштовувати перевірку знань після засвоєння інформації— нехай дитина відповідає на запитання, переказує, проходить тести, робить контрольні та олімпіади. При цьому «вимірюйте» успішність навчання якісними, а не кількісними показниками. Критеріями можуть бути розуміння правил, точність виконання математичних операцій, грамотність письма тощо. Це орієнтує дитину на реальний результат, а не його імітацію.
8. Мотивація. Мотивація може бути різною — зовнішньою (заохочення, як-то дозвіл погратися на комп’ютері, купити іграшку тощо) та внутрішньою — власне пізнавальний інтерес дитини (який підвищується від підтримання допитливості дитини, похвали за її досягнення тощо).Звісно, ви можете поєднувати обидва види мотивації, але більш ефективним для дитини буде вироблення саме внутрішньої. Пам’ятайте: ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь її роботою і її зусилля не залишаються непоміченими.
9. Комунікація. Мова йде про спілкування дітей з однолітками чи іншими особами, які мають певний авторитет в їх очах. Можна об’єднатися й створити групу, де будете ділитися корисними ресурсами та досвідом. При цьому в дітей може бути власна група, де вони зможуть ставити запитання, допомагати один одному вирішувати завдання, ділитися враженнями тощо.При цьому, важливо розуміти, що успіхи Вашої дитини індивідуальні, і порівнювати їх з іншими не потрібно.
10. Залучення батьків до процесу навчання. Залишайтеся причетними до дистанційного навчання вашої дитини, налагодити режим дня.Молодші школярі, крім того, на початку онлайн-навчання потребують значної допомоги від дорослих. Батькам, можливо, буде потрібно допомогти дитині увімкнути пристрій, увійти в додаток, натиснути в потрібному місці, допомогти відповісти тощо.Однак пам’ятайте: чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно. Тож створіть дитині такі умови, в яких вона буде відчувати свою відповідальність за навчання.

Алгоритм дій під час повітряної тривоги у школі та активності для дітей в укриттях

Сигнал повітряної тривоги під час перебування у школі|Що варто знати батькам і як підготувати дитину

ЩО ВАРТО ЗНАТИ БАТЬКАМ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ В ШКОЛІ?

Правила прийому до 1 класу

Батькам майбутніх першокласників

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?

З квітня розпочинається прийом документів для вступу дитини в перший клас ЗЗСО.

Чи визначена дата закінчення прийому документів для вступу дитини до 1 класу?

Дата закінчення прийому закладами загальної середньої освіти документів для вступу до 1 класу —31 травня.

Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто до 31 травня( в умовах діючого карантину – в електронному варіанті на адресу електронної пошти lzosh3@ukr.net ).

Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?

Необхідно одному з батьків до 31 травня надати:

заяву про зарахування,

копію свідоцтва про народження дитини;

оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.

Чи необхідна присутність дитини при подачі документів до 1 класу?

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування не є обов’язковою.

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти.

Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності).{Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ№ 806 від 19.09.2018}.Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування?

Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

Територія обслуговування Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3?

Список територій, закріплених за закладом освіти визначається розпорядженням міського голови Лохвицької міської ради:

вул. Шевченка від №67 та № 70 до кінця,

вул. Петра Калнишевського,

вул. Лесі Українки з провулком,

вул. Сковороди з провулком,

вул. Б.Хмельницького з провулком,

вул. Бурмистенка,

вул.Котляревського з провулком,

вул. Лугова,

вул. Українська,

вул. Гресівка,

вул. Миколаївська,

вул. Зоряна,

вул. Гагаріна,

вул.Берегова з провулком,

вул. Яблунева,

вул. Грушевського,

вул. Південна,

вул. Сонячна,вул. Набережна,

с.Криниця

З якого віку краще іти дитині до школи?

Початкова освіта здобувається, як правило, з шестироків (Закон України «Про освіту», розділ ІІ, стаття 12, п.4).

Коли буде зарахування дитини до школи?

До 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності) (розділ ІІ, стаття 1, п 3, пп1 Порядку).

Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні школи?

Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов’язково до 31 травня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

Коли буде повідомлено чи є у закладі вільні місця?

Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей заклад освіти оприлюднює з дотриманням Закону України«Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти.

§ список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;

§ інформацію про кількість вільних місць.

Дорогі батьки! До Вашої уваги!

Про посилення контролю батьків за дітьми під час карантину

Власне здоров’я та безпека близьких важливі для людини. Від кожного з нас залежить швидке подолання коронавірусної інфекції, тому самодисципліна та самовідповідальність – головні умови дотримання карантинного режиму.

Останнім часом збільшилась кількість випадків захворювань дітей на коронавірус. Це відбувається через те, що учні не дотримуються гігієнічних правил, порушують заходи особистої безпеки, карантинний режим, гуляють вулицями міста в компанії однолітків, нехтуючи засобами індивідуального захисту, їздять у транспорті.

Шановні батьки,пам'ятайте, що карантин– це не тільки медико-санітарні заходи, а ще й важливі заходи безпеки, тому закликаємо Вас посилити контроль за дітьми, Не допускайте, щоб вони виходили на вулицю , їздили в транспорті, відвідували будь-які заклади чи заходи без засобів індивідуального захисту.

Бережіть себе та подбайте про безпеку своїх дітей!

Адміністрація закладу

Партнерство заради майбутнього!

Створення освітнього середовища, яке засноване на принципах педагогіки партнерства, – справа складна. І вона потребує чіткої та цілеспрямованої взаємодії всіх учасників навчального процесу, а також усвідомлення ними важливості досягнення спільної мети.

Педагогічний колектив пишається батьками нашої школи.

Адже батьки та вчителі допомагають одне одному краще розуміти інтереси, потреби та можливості дітей. Це дозволяє обирати найбільш ефективну модель співпраці та готує школярів до самостійного життя. Педагоги за допомагою батьків відкривають нові таланти школярів, стимулюють їхні інтереси та освітні можливості. І батьки, як найперші вчителі дитини, здатні допомогти знайти з нею спільну мову.

Партнерство у школі базується на засадах добровільності, рівності, порозуміння та взаємодопомоги. Права та обов’язки учнів, батьків та вчителів треба чітко формульовані, а головне – усвідомлені. Саме так зусилля кожного з учасників освітнього процесу будуть спрямовані на досягнення спільної мети.

До уваги батьків!

Стаття 53 Конституцiї України гарантує кожному право на освiту. Забезпечення цього права регламентовано галузевими законами: "Про освiту", "Про загальну середню освiту" та iншими пiдзаконними актами.
Державна полiтика у сферi освiти зобов'язує не тiльки створювати умови для навчання й виховання дiтей, але й покладає на школу i батькiв обов'язок здiйснювати контроль за тим, щоб кожна дитина навчалась для здобуття повної загальної середньої освiти, яка вiдповiдно до ст. 35 Закону України "Про освiту" є обов'язковою.

Дана робота регламентується такими нормативними документами:

  • ст. 53 Конституцiї України,
  • ст. 35 Закону України "Про освiту",
  • ст. 6, 18 Закону України "Про загальну середню освiту",
  • ст. 19 Закону України "Про охорону дитинства",
  • постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.04.2000 № 646 "Про затвердження Iнструкцiї з облiку дiтей i пiдлiткiв шкiльного вiку",
  • наказом Мiнiстерства освiти i науки України вiд 22.12.2009 № 1175 "Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дiтей i пiдлiткiв шкiльного вiку".
Вiдповiдно до представлених документiв адмiнiстрацiєю та класними керiвниками 1-11 класiв здiйснюється щоденний контроль присутностi учнiв в школi. Вiдповiдальнiсть за здобуття дiтьми повної загальної середньої освiти в першу чергу покладається на батькiв. Тому, у разi вiдсутностi дитини у школi батьки повиннi дiяти за наступним алгоритмом (ст. 15 Iнструкцiї з облiку дiтей i пiдлiткiв шкiльного вiку, затвердженої Постановою вiд 12 квiтня 2000 р № 646):

1. Якщо дитина захворiла. Телефонувати класному керiвнику i повiдомити про хворобу дитини до початку навчальних занять, бо вiдповiдно до Iнструкцiї ведення класного журналу, у роздiлi "Облiк вiдвiдування (пропускiв занять)" класний керiвник щодня вiдмiчає кiлькiсть урокiв, пропущених кожним учнем i вказує причину вiдсутностi. Коли дитина одужає, надати до школи медичну довiдку.

2. Якщо передбачається пропуск заняття за сiмейними обставинами (до 3-х днiв) Батьки надають письмове пояснення на iм'я директора школи у перший день вiдсутностi дитини.

3. Якщо передбачається лiкування дитини в санаторiї або участь у спортивних змаганнях тощо бiльше трьох днiв. Батьки заздалегiдь надають заяву на iм'я директора школи i копiю документа, який є пiдставою для вiдсутностi дитини (путiвка, довiдка лiкаря тощо)

Пам'ятка для батьків на період дії карантину.


1. Вхід в школу батьків, бабусь, дідусів з початком навчального року суворо заборонено.
2. В школу заходять тільки учні, вчителі та персонал школи.
3. При вході в школу або в клас необхіднообробляти руки антисептиком.
4.Під час перерв всі учні повинні ходити в масках, на уроках маски дозволяється знімати. Зміна масок кожні три години. Тому запасайтеся масками! Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов'язково мати герметичний пакетик (zip-пакет, або папка на кнопці) один для використаної маски, інший для нової чи запасної. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакетик. Для використаних одноразових масок в школі розмістять спеціальні урни.
5. Вчителям, персоналу щоранку будуть проводити температурний скринінг.
6. Дітям температуру вимірюють батьки зранку вдома та записують у щоденник.
Ви, як батьки, зі свого боку: перед виходом із дому проведіть оцінку стану здоров'я дитини, ні в якому разі не відпускайте дітей до школи з температурою, сильним головним болем, нежиттєм чи кашлем. Тобто при наявності будь-яких ознакГРВІ залишаєте дитину вдома!!!
Пам'ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров'я дитини.
7.Навчання буде проходити в одному класі, переходити в інший кабінет діти будуть лише на деякі предмети.
8. Всі учні мають мати із собою бутилу з водою.
9. Для кожного класу буде визначено свій вхід до школи і схема руху лише одними сходами, по всій школі ходити не дозволяється.
10. Для того, щоб поїсти в їдальні, для кожного класу також будуть відведені окремі перерви.

Поради батькам.Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни.

https://eo.gov.ua/yak-pidtrymaty-ta-zaspokoity-dytynu-pid-chas-viyny/2022/02/28/

/Files/images/sotsalniy_pedagog/22.jpg

20 порад батькам, які допоможуть не тільки навчити дітей «цифровій гігієні», але й захистити їх від багатьох інтернет - загроз

1. РОЗМОВА. Відкриті і чесні розмови про онлайн-життя вашої дитини – один з кращих способів захисту від кібершахраїв, неналежного контенту таінтернет-цькування.

2. ВІРТУАЛЬНІ ДРУЗІ. Застерігайте дітей, що не завжди віртуальні друзі –це ті, за яких вони себе видають.

3. «ІНТЕРНЕТ-ДВЕРІ». Ваша дитина знає, що не можна відкривати дверінезнайомцям? То навчіть її також не відповідати незнайомцям в мережі.

4. ПОСИЛАННЯ. Навчіть дитину не відкривати незнайомі посилання.

5. ПРИВАТНІСТЬ. Ваша дитина повинна розуміти поняття та не залишатиу соцмережах особисту інформацію на кшталт домашньої адреси або адресишколи, імен батьків чи номерів банківських карт.

6. АНКЕТИ. Навіть якщо після заповнення анкети на сайті чи у соцмережіна дитину чекає приз, вона повинна розуміти всі ризики та ігнорувати«привабливі» пропозиції.

7. ГЕОМЕТКИ. Попросіть дитину не ставити геометки в місцях, де вона часто буває.

8. ІНТЕРЕСИ. Дорослі повинні знати, у яких групах у соціальних мережахспілкується їхня дитина, або мати доступ до перегляду цих чатів обов’язковоз попередженням про це дитини, інакше є ризик втратити довіру.

9. КОРИСНІ ДОДАТКИ. Встановіть на телефон дитини додаток, який будевідстежувати і показувати її місцезнаходження (Kaspersky Safe Kids, «Где мои дети», Google Family Link, Kids Place та ін..).

10. ІНТЕРНЕТ ПАМ’ЯТАЄ ВСЕ. Тому дуже важливо навчити дитинуспілкуватися в ньому так, щоб не було соромно за висловлювання, розміщеніфото, відправлені файли.

11. МЕРЕЖИВИЙ ЕТИКЕТ. Як і в реальному житті, ваша дитина повиннанавчитись поважати приватність інших, не розпалювати конфлікти та ділитися тільки перевіреною інформацією.

12. ПЕРЕХІД У РЕАЛЬНІСТЬ. Ваша дитина повинна знати, що зустрічатись у реальності з незнайомими людьми з Інтернету – це дуже небезпечно!

13. ІНТИМНІ ФОТО. Дитина не повинна викладати або відправляти своїінтимні фото НІКОМУ І НІКОЛИ!

14. ПАРОЛІ. Ніхто не повинен знати логіни та паролі вашої дитини, крімнеї та вас, якщо ви про це домовились.

15. «НІ!». Навчіть дитину говорити це слово завжди, коли хтось незнайомий, або навіть друг пропонує зробити щось недозволене або виконати прохання.

16. КОМПРОМІС. Тотальний контроль онлайн - життя може привести до конфліктів та недовіри між вами та дитиною. Йдіть на компроміси та домовляйтесь із дитиною.

17. ОНЛАЙН-ДРУЖБА. Насолоджуйтесь онлайн - простором разом іздитиною: переписуйтесь, кидайте один одному фото та смішні відео. Будьтепідтримкою та другом своїй дитині.

18. ДЕНЬ БЕЗ ТЕЛЕФОНУ. Регламентуйте час проведення вашої дитини умережі в залежності від її віку. Маленьким дітям давайте телефон по годинам, а дорослим запропонуйте хоча б один день на тиждень відмовитись від онлайн - життя.

19. КІБЕРБЕЗПЕКА У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ. Запропонуйте курс кібербезпеки у вашому закладі освіти.

20. БАТЬКІВСЬКИЙ ПРИКЛАД. Тільки власний приклад батьків, якісприймають Інтернет виключно як засіб отримання інформації, а не як місце,де можна приховатись від проблем, допоможе вам донести всі ці правила вище.

Кiлькiсть переглядiв: 963