ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРИНЦИПІВ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

Передбачити небезпеку!
По можливості уникати її!
При необхідності - діяти!

Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Хотілося б звернути вашу увагу на банальні, але водночас необхідні знання правил пожежної безпеки. Бо як відомо найкращий спосіб захиститися від пожежі – не спричинити її.

Як діяти учням та вчителям у разі пожежі в школі?

· Насамперед слід негай­но повідомити про пожежу в пожежну охорону зачи­нити двері з класі де го­рить. Якщо через вікно по­бачите охоплене вогнем приміщення, не намагай­теся увійти в нього. Відчи­нені двері перешкодять евакуації – раптовий приплив повітря може призвести до поширення вогню з великою швидкістю.

· Повідомте про пожежу дирекцію школи, вжийте належних заходів щодо евакуації дітей та людей із приміщення. Тут особливо важливо не панікувати. Евакуацію проводити з усього приміщення коли пожежу виявлено тільки в якійсь його частині.

· Почувши сигнал тривоги, учні стають біля парт і за вказівкою вчителя залишають по одному класну кімнату. Прямують до місця збору, останнім іде вчитель із класним журналом. Належить зачинити двері класної кімнати й усі інші двері на шляху евакуації.

· Діти з одного класу спускаються (по одному) сходами тільки з одного боку, залишаючи другий для інших класів за винятком тих випадків, коли сходи дуже вузькі. Не обганяйте одне одного та не штовхайтесь.

· Усі кого не було в класі під час сигналу тривоги, повинні негайно йти до місця збору й приєднатися до свого класу чи групи.

· У разі потреби організовують пошуки людей, яких не виявили на місці збору.

· Нікому не можна повертатися в приміщення, наприклад по одяг чи книги, без дозволу працівників пожежної частини або директора школи.

· На місці збору кожен клас чи група людей займають чітко визначене місце і перебувають там до певних вказівок із боку дирекції.

· Місце збору повинне бути під навісом чи в іншому приміщенні.

· Серед евакуйованих, що зібралися на пункті, проводять перекличку (за класним журналом), аби з’ясувати, чи всі евакуювалися зі школи. Директор школи після сигналу тривоги йде до збірного пункту і там приймає рапорти від усіх підрозділів.

· Для дітей із обмеженими можливостями та неврівноваженою психікою повинні бути заздалегідь передбачені спеціальні заходи з евакуації.

· Під час евакуації належить заборонити розмови, щоб було добре чути розпорядження.

· Вже до прибуття пожеж­ної охорони слід знати, де саме, у якому приміщенні пожежа і чи всіх евакуюва­ли. Повинен бути план евакуації зі школи. Началь­ника прибулого пожежно­го підрозділу зустрічають, маючи повну інформацію.

Як поводитись під час пожежі в навчальному закладі, коли поруч з уч­нем нема дорослої люди­ни?

Пожежа у твоєму класі, в приміщенні, в якому ти перебуваєш:

· якщо можеш вийти з класу через двері, рятуйся сам і допоможи іншим;
якщо вихід перекрито вогнем, але поряд є зовні­шня пожежна драбина, використовуй її;

· під час пожежі не мож­на ховатися в глухі кути, під парти, шафи, у коморі тощо;
захищай органи дихан­ня і затули щілини під две­рима (ліпше вологими ган­чірками);
подавай сигнали ряту­вальникам.

Пожежа в коридорі:

1. перш ніж визирнути в коридор, торкнися тиль­ним боком долоні ручки вхідних дверей. Якщо вона гаряча, не відчиняй – там пожежа; якщо ручка дверей холодна, визирни в коридор. Коли там вогонь або бага­то диму зачини двері; якщо диму небагато і він іде з низу, це означає, що пожежа – на нижніх повер­хах. Не спускайся вниз, зай­ди в клас, зачини двері, че­кай на допомогу рятуваль­ників; якщо неможливо зали­шити приміщення, а в тебе є мобільний зв’язок, зате­лефонуй за номером «101», щоб повідомити про себе.

2. Стояти слід у приміщенні з виходом до вікна; якщо пожежа сталася вище поверхом, спускайся вниз сходами, захистивши органи дихання.

Щодо першочергових дій у разі виявлення або застосування вибухових пристроїв

У разі виявлення предмета, підозрілого на вибуховий пристрій (надалі – ВП), у першу чергу необхідно:

 • негайно повідомити керівника закладу про виявлення характерних ознак ВП, місце його знаходження, час виявлення та особу, яка виявила;
 • викликати спеціаліста-вибухотехніка через чергову частину МВС чи МНС України;
 • у разі підтвердження наявності ознак вибухового пристрою організувати евакуацію людей з будівлі чи території, що знаходиться під контролем; оперативно виконувати всі рекомендації спеціаліста-вибухотехніка.

Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність ВП, можуть бути:

 • виявлення в громадських місцях чи транспорті валіз, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власника;
 • отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі;
 • наявність у виявлених предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів;
 • наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму;
 • наявність у виявленому предметі запаху бензину, газу, розчинних паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;
 • наявність диму, що виходить з предмету;
 • наявність у виявленого предмета елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;
 • надзвичайно велика маса виявленого предмета (наприклад, невідповідність ваги коробки цукерок, банки від кави, блокнота та інше);
 • нестандартний засіб виготовлення посилочної тари;
 • наявність будь-якого додаткового контакту предмета з об’єктами навколишньої обстановки;
 • наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;
 • наявність стороннього сміття, порушення грунту, покриття на газонах, тротуарах за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.

При виявленні підозрілого предмета суворо забороняється самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати та ін.).

Треба пам’ятати, що марна трата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою повідомляти оперативних чергових правоохоронних органів невідкладно.

ПОВЕДІНКА НА ВУЛИЦІ

1. Уникайте прогулянок наодинці у вечірній час в малолюдних місцях.

2. Повертаючись додому у вечірній час, зніміть всі прикраси.

3. Старайтесь уникати несприятливих ситуацій, не відповідайте і не піддавайтесь провокаціям.

4. Якщо вас зупинив озброєний злочинець і ви не впевнені, що зможете захистити себе, зберігайте спокій не реагуйте агресивно.

5. Для пересування вибирайте людні добре освітлені вулиці.

6. Уникайте скорочених шляхів (через парки, пусті автостоянки, пустирі).

7. Тримайте визначену дистанцію з людьми, коли проходите побіля під’їздів і підворіть.

8. Якщо на вас напали з метою викрадення, створюйте як можна більше шуму навколо себе.

ПОВЕДІНКА В ТРАНСПОРТІ

Наземний транспорт

1. В пустому або незаповненому автобусі сідайте поближче до водія.

 1. Не засинайте і не відволікайте водія під час руху.
 2. Сідайте і виходьте із транспорту тільки після повної його зупинки.
 3. Не залишайте свої речі без нагляду.
 4. Якщо немає вільного місця для сидіння, стійте в центральному проході.
 5. Якщо ви знаходитесь у громадському транспорті, дивіться вперед.
 6. Не стійте біля дверей, не висовуйтесь із вікон транспорту під час руху.
 7. Виходьте із громадського транспорту першим або зачекайте, поки вийдуть всі.
 8. Походьте вулицю після того, як автобус від’їде.

Як уберегтися від біди

Шановні діти!

Сучасна людина живе у складному світі, який постійно змінюється та потребує від нього великих знань, вмінь та досвіду. Кожної хвилини у країні, місті, районі стаються неприємні, часто трагічні події. Дуже часто страждають більш непідготовлені до життя, довірливі, наївні, недосвідчені або дуже самовпевнені діти.

Використовуючи відсутність у них досвіду, злочинці скоюють шахрайства, крадіжки, пограбування та інші злочини проти особи. В останній час значно збільшилася кількість пограбувань, пов`язаних із заволодінням мобільних телефонів.

Додержання нижче зазначених порад та рекомендацій надасть Вам можливість уберегтися від біди:

 • увечері не ходіть поодинці.
 • якщо ви пізно повертаєтеся додо­му, попросіть знайомих, друзів супроводити вас;
 • якщо ви йдете пішки у вечірню годину, попросіть дорослого, якому ви довіряєте, чи сильнішого за вас провести вас. Не розмовляйте по мобільному телефону, вимикайте виклик телефону, а потім телефонуйте з безпечного місця;
 • якщо вам необхідно застосувати якісь доступні індивідуальні засоби захисту (наприклад, газовий балончик), тримайте його в руці або в зручній кишені.
 • плануйте свій маршрут освітленими місцями, уникайте парків, скверів, подвір'я, підозрілих місць і галасливих компаній;
 • вимикайте мобільні телефони, прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх;
 • не заходьте в під'їзд або в ліфт разом із незнайомцями, поче­кайте людей, що викликають довіру, наприклад, пару похило­го віку.
 • нікуди не йдіть з незнайомцями, якими б привабливими не були їх запрошення – у кіно, у кафе, покататися на велосипе­дах, човнах, машинах, подивитися якусь тварину, навіть допо­могти людям;
 • не треба на вулиці розмовляти з п`яними, навіть знайомими людьми, оскільки нетверезий чоловік дуже змінюється, його вчинки можуть бути непередбаченими та жорстокими.

Якщо ви почули на вулиці кроки за спиною або побачили підозрілу особу, яка йде назустріч вам – прискорте темп, перейдіть декілька разів на іншій бік вулиці, поверніть. Якщо хтось переслідує вас – не панікуйте: перейдіть на біг, прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, зайди до найближчого магазину або іншої установи.

Завжди повідомляйте батькам, де ви перебуватимете та коли плануєте повернутися додому.

Наодинці зі зловмисником

 • Якщо хтось наздогнав вас, а допомогти нікому, то в цій ситуації тримайтеся спокійно. Пам'ятайте, що інстинкт збереження життя підкаже вам, як діяти.
 • Якщо нападник озброєний, намагайтеся не робити різких рухів. Можна схитрувати, наприклад, удати з себе зомлілого або поводитися дивно, як божевільний.
 • На вимогу віддати мобільний телефон або гаманця ліпше спокійно це зробити.
 • Намагайтесь уважно розглянути злочинця, а потім, за першої ж можливості, повідомте в міліцію про напад.
 • Щоб не сталося з тобою, твоїми близькими, звертайся до міліції, де завжди знайдеш добру пораду та допомогу.

Також слід пам’ятати, що кримінальна відповідальність за скоєння крадіжки, пограбування та вимагання, де предметами посягання є мобільний телефон або гроші наступає з 14 років, а за скоєння шахрайських дій - з 16 років.

Шановний школяр, не забувай, що розпивання слабоалкогольних напоїв (пива, лонгеру, рево) та куріння у громадських місцях (школі, спортивних спорудах, вулицях, скверах) тягне за собою адміністративну відповідальність з 16 років, а якщо ви не досягли цього віку то адміністративну відповідальність несуть ваші батьки.

Шановні учні, це слід пам’ятати кожному!

Кiлькiсть переглядiв: 197

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.